martedì 4 settembre 2007

ÄRGEM UNUSTAGEM ANNA POLITKOVSKAJAT

7. oktoobril täitub aasta sellest, kui Anna Politkovskaja Moskvas oma kodumaja ukse ees mõrvati.
Maski kandnud isik, kes teda püstolist neli korda tulistas, on siiani tabamata, nagu ka need, kes andsid korralduse tulistada Venemaa kõigi aegade kõige julgemat ajakirjanikku.
Oma kodumaal ei olnud Anna tuntud, nagu ka president Putin mõned tunnid peale tapmist sobivalt (ning delikaatselt) märkis. Tõepoolest oli Anna raamatuid Tšetšeeniast ja Venemaa demokraatia taandarengust keeruline avaldada. Peale endise KGB kolonelleitnandi Kremlis võimule tulekut on ajakirjandusvabadus Venemaal suurde ohtu sattunud.
Hoolimata ähvardustest ja mürgitamisjuhtudest ei soovinud Anna oma kodumaad – Venemaad hüljata.
Tema julged reportaazid inimõiguste rikkumiste kohta nii Groznõis kui ka Moskvas olid Läänes hästi tuntud.
Sellale vaatamata ei pidanud ükski Euroopa Liidu esindajatest vajalikuks tema matustel osaleda. Mitte ükski riigipea. Mitte ükski maailma riigijuhtidest, kes tavatseb kõneleda, kui oluline on vabadussõnumi levitamine.
Kui poliitikud on olnud hooletud (võideldes pigem selle eest, et maksta Venemaa gaasi eest mõni sent vähem), siis kultuuriüldsus ei tohiks Anna Politkovskajat unustada.
Seega palume me, et kõikjal Euroopas nii ajalehed, teatrid, kontserdisaalid ja üksikud loomeinimesed organiseeriksid Anna mälestuseks 7. oktoobril 2007. aastal erinevaid üritusi.
Ütlemaks neile, kes tellisid Anna Politkovskaja mõrva – meie ei unusta!

mailto: 7ottobre2007@gmail.com

1 commento:

Paolo Moschini ha detto...

Don't warry ... go on .. freedom will win. With peace from Italy