venerdì 17 agosto 2007

НЕ ЗАБУТИ АННУ ПОЛІТКОВСЬКУ

7 жовтня виповниться рік, відколи Анна Політковська була вбита при вході у своє помешкання в Москві.
Той, хто, не закриваючи обличчя, вистрілив у неї чотири рази, досі не покараний, – так само, як і ті, хто віддав наказ відкрити вогонь по наймужнішій журналістці, яка будь-коли народжувалася в Росії.
Анну не знали на батьківщині, як принагідно (і делікатно) нагадав президент Путін кілька годин після цієї екзекуції. Справді, в Росії було дуже складно друкувати книжки Анни Політковської про Чечню та про інволюцію російської демократії. Свобода друку в Росії опинилася під загрозою, відколи Кремлем керує колишній підполковник КҐБ.
І все ж, незважаючи на погрози і отруєння, Анна не захотіла залишити свою землю, свою Росію.
Її мужні репортажі про порушення прав людини в Ґрозному і в Москві були широко відомі на Заході.
Але жоден представник Європейської Співдружності не відчув свого обов’язку взяти участь в її похороні. Жоден голова Держави. Жоден прем’єр-міністр того світу, який виступає за поширення демократії.
Якщо політика не була уважна до цієї події (хоч і вкрай присутня у змаганні за те, щоб заплатити кілька центів менше за російський газ), світ культури не може забути Анну Політковську.
Просимо, отже, щоб у всій Європі газети, театри, філармонії, оркестри і окремі митці зорганізували на 7 жовтня 2007 р. ініціативи в пам’ять Анни.
Щоб сказати тим, хто наказав її вбити: МИ НЕ ЗАБУДЕМО!


Прохання надсилати підписи (ім’я та прізвище і місто – в латинській транскрипції) на адресу:
7ottobre2007@gmail.com

Nessun commento: